Hemostasis Thrombosis Hematology

Вакцина від COVID-19 виявилась недостатньо ефективною у пацієнтів з гематологічними новоутвореннями.

Невелике дослідження, в якому брали участь 67 пацієнтів з хронічною лімфоцитарною лейкемією (ХЛЛ), лімфомами та множинною мієломою (ММ) показало, що майже половина з них не виробила антитіла та все ще має ризик інфікування COVID-19, хоча всі вони отримали дві дози однієї з мРНК COVID-19 вакцин (Moderna або Pfizer). Найгірші результати відповіді на вакцину були у пацієнтів з ХЛЛ, серед яких лише у 23% вдалося зафіксувати атитіла проти COVID-19, в той час як 70% з них на момент вакцинації специфічного лікування не отримували.

"Це суттєво контрастує з результатами досліджень імуногенності вакцини проти мРНК 1 фази, в яких виражені реакції синтезу антитіл спостерігались практично у 100% учасників", - стверджують автори під керівництвом Mounzer Agha MD, директора Mario Lemieux Center for Blood Cancers at the University of Pittsburgh Medical Center (UPMC) Hillman Cancer Center, Pittsburgh, Pennsylvania (Центру раку крові Маріо Лем'є при Університеті Пітсбурзького медичного центру (UPMC) Центр раку Хіллмана, Пітсбург, штат Пенсільванія). Вони наголошують що “Лікарі які ведуть пацієнтів з гематологічними новоутвореннями та іншими імунокомпетентними станами, повинні бути попереджені про відсутність імунної відповіді на вакцину у таких хворих”.

“Для таких пацієнтів надзвичайно важливо усвідомлювати свій постійний ризик зараження  COVID-19 навіть після вакцинації” – зазначили Маунзера Ага.

https://www.medscape.com/viewarticle/949180?src=mbl_msp_iphone

Поділитись: